Tegoroczne testy lotne rakiet Sekcji Rakietowej SKA odbędą się już wkrótce. Zaplanowane są dwa terminy startów:

  1. 22. października - lot Amelii 2 i naddźwiękowej H1

  2. 29. października - lot drugiej H1 oraz TuCANa

 

TuCAN to nasza nowa rakieta typu CanSat Launcher - jej przeznaczeniem jest wynoszenie na pułap około 4 km ośmiu niewielkich eksperymentów naukowych o kształcie puszki 0,33 l (CanSaty), które wracają następnie na ziemię na własnych spadochronach, zbierając po drodze dane zgodnie z nadanym im przeznaczeniem. Pomyślny lot TuCANa pozwoli nam od przyszłego roku zająć się organizacją zawodów CanSatów, skierowanych do studentów z całej Polski.

 

Również w naszych starszych projektach wprowadziliśmy wiele udoskonaleń: Amelia 2 została wyposażona w lepiej przystosowany system odzysku oraz elektronikę, natomiast w najnowszej H1 wprowadzono wiele zmian mających na celu poprawę jej aerodynamiki, między innymi znaczne wydłużenie głowicy, co powinno w dużym stopniu poprawić jej i tak imponujące osiągi (zeszłoroczna prędkość maksymalna wynosiła ok 2,6 prędkości dźwięku).

 

Aby wspólnie uwiecznić dziewiczy lot TuCANa oraz ulepszonej H1 postanowiliśmy zaprosić media na starty 29. października na poligonie pod Toruniem.

Udostępnij
FacebookTwitterYoutube

Szukaj