pekinW ostatnich tygodniach braliśmy udział w kilku konferencjach naukowych. We wrześniu jeden z naszych członków, dzięki wsparciu Instytutu Lotnictwa i Instytutowi Paliw Organicznych miał szansę uczestniczyć w 64. Międzynarodowym Kongresie Astronautycznym ( International Astronautical Congress) w Pekinie, gdzie pojawiło się blisko 4000 ludzi z całego środowiska. IAC to na pewno jedna z najważniejszych konferencji sektora kosmicznego, na której przedstawiane są wyniki prac w różnych dziedzinach przemysłu kosmicznego. My również zostaliśmy dostrzeżeni, a nasza prezentacja znalazła się w panelu, w którym znalazła się również jedna prezentacja chińska oraz 7 prezentacji opartych na projektach ESA.

 
W październiku wzięliśmy udział w międzynarodowej konferencji w Instytucie Lotnictwa „Development Trends in Space Propulsion System”. Temat konferencji oscylował wokół napędów kosmicznych. Była to doskonała okazja to zapoznanie się ze stanem rozwoju technik kosmicznych na świecie, oraz w Polsce, szczególnie po przystąpieniu Polski do Europejskiej Agencji Kosmicznej.

W listopadzie nasi członkowie licznie pojawili się na konferencji „Polska w kosmosie wczoraj, dziś i jutro”, organizowaną przez Fundację Wspierania Polskiej Astronautyki, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz Muzeum Techniki w Warszawie. Prezentacja o naszej działalności i planach pojawiła się w panelu dotyczącym szans polskiego sektora kosmicznego w najbliższych latach.

warszawa

Udostępnij
FacebookTwitterYoutube

Szukaj